starbilgi

Cinemagraph Nedir Nasıl Yapılır?

4.987
Cinemagraph Nedir Nasıl Yapılır?

Cinemagraph Türkçe’ye çevridiğinde sinema grafik gibi bir anlam ortaya çıkıyor. Bu teknik son zamanlar da sıkça kullanılan bir tekniktir.

Peki cinemagraph nedir?

İlk başta sade bir resime bakıyormuş hissi ile başlayıp sonra bu bir video mu yoksa gif mi dediğiniz çalışma türüdür. Bir videodan elde edilen görüntünün yalnızca seçilen bölümünü hareket ettirip diğer tüm objeleri ve nesneleri durdurma işlemine cinemagraph denir.

Bu teknik son günlerde oldukça sık gündeme gelmeye başladı. İlerleyen günlerde bunun örnekleri çoğalacaktır. İnternette bulunan cinemagraph resimlerin içinden en güzel örneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

Nasıl Yapılır:

– Sinemagraf çalışmaları yapılırken, çalışma da belirli bölgeler aktiftir ve geriye kalan diğer bölgeler sabitlikten oluşur. Bu sebeple normal bir sinemagraf’a ilk bakışta göz yanılmasından dolayı sadece fotoğraf olarak algılarız; daha dikkatli bakıldığın da bu belirli bölgelerin hareketli olduğu ortaya çıkar. Bu çalışmalar daima bir döngü halindedir, bu döngü sonsuz olarak hareket eder.

‘Photoshop’programında yapılsada gelişmiş resim ve video işleme programlarında da yapılabilir. Gif formatındadırlar.

– ‘ Bir fotoğrafın çok daha fazlası, ama azı! ‘ olarak nitelendirilmektedir.

Son zamanların modası haline gelen cinemagraph yöntemi hızla yayılıyor İnternet kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başaran cinemagraph internette hızla yayılıyor. Bu yönetimin nasıl uygulanır? cinemagraph için bir proğram var mı? Bu yöntem aslında bildiğimiz gif formatlı resimlerle aynımıdır? Bu yöntemin photoshop ile nasıl yapıldığını videoyu izleyerek öğrenebilir ve alttaki cinemagraph resimlere bakarak bir fikir edinebilirsiniz?

sinemagraf nedir

sinemagraf nedir çeitleri

sinemagraf nedir nasıl yapılır

cinemagraph tekniği nedir nasıl yapılır

cinemagraf nedir nasıl yapılır

cinemagrafi photoshop nedir nasıl yapılır

Resimlerim devamı için Tıklayın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.