starbilgi

Müze kart nedir? Nasıl alınır?

5.644
Müze kart nedir? Nasıl alınır?

Müze kart geçen müzeler. Müzekart nedir? Nereden alınır? Nasıl alınır? Müze kart nerelerde geçer?

Türkiye’nin “müze müze gezdiren” kartı müzekart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve örenyerini istediğiniz kadar gezebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart, geçmişine değer veren kültür ve sanat meraklılarına avantajlarla dolu tarihi bir imkan sağlıyor. Uygarlıkların zevklerini, düşüncelerini, inançlarını, yaşam tarzlarını koruyan ve bu mirası geleceğe taşıyan müzeleri sınırsız ziyaret etme olanağını veriyor.

Müzekart ile sanat, bilim, kültür ve tarih evi sayılan müzelerin kapıları, yani tarihin kapıları sizler için sonuna kadar açılıyor.

Gezilmedik müze, görülmedik eser kalmasın. Üstelik aldığınız tarihten itibaren 1(bir) yıl süre ile geçerli olan müzekartınız sadece 30 TL.

Müze kart nerelerde Kullanılır?

Hangi müzelere gidilmez desek daha doğru…

Müzekart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise’de geçerli değildir.Belirtilen üniteler için ücret ödenmesi gerekmektedir.

Müzekartın geçerli olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyeri listesini görmek için Tıklayın

Müzekart sahibi olmak, müzekart almak için Tıklayın

Müzekart Plus(+) almak için Tıklayın

Müzekart+ ile yapacağınız çok şey var. Sanatın ve kültürün kapılarını sonuna kadar açmak için, yaptığımız ve yapacağımız iş ortaklıkları ile sizlere Müzekart+’yı sunuyoruz. Üstelik sadece 50.- TL.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı 300’ü aşkın müze ve örenyerini Müzekart+ ile bir yıl boyunca dilediğiniz kadar ziyaret edebilirsiniz.

Müzekart+ ile Etkinliklere Gidilir.
Devlet Opera ve Balesi

Müzekart+’nız ile Devlet Opera ve Balesi’nin yerleşik sahnelerinde, kendi prodüksiyonu olarak sergilenen temsil biletlerini gişelerinden % 20 oranında indirimle satın alabilirsiniz.

Devlet Tiyatroları

Devlet Tiyatroları’nın yerleşik sahnelerinde sergilenen temsillerin, kendi gişelerinden ve internet üzerinden satışa sunduğu biletlerini %40 oranında indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Müzekart+ ile Özel Müzelere Gidilir.
Borusan Contemporary

Kartınızın geçerlilik süresi içerisinde ziyaret için satın alacağınız tam bilet üzerinden %20 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi

Kartınızın geçerlilik süresi içerisinde Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi’ni gruplara uygulanan bilet fiyatından ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Modern’i kartınızın geçerlilik süresi içerisinde bir kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Pera Müzesi

Müzekart+’nın geçerlilik süresi içerisinde Pera Müzesi’ni bir kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Pera Müzesi, Perakende Artshop ve PeraCafé’de %15 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Rahmi M. Koç Müzesi

Kartınızın geçerlilik süresi içerisinde ziyaret için satın alacağınız tam bilet üzerinden %20, müze bünyesinde yer alan mağazasında ise %10 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Rezan Has Müzesi

Müzekart +’nın geçerlilik süresi içerisinde Rezan Has Müzesi’ni bir kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Müzenin hediyelik eşya mağazasında ve ilan edilen yayınlarda %10 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Sadberk Hanım Müzesi

Müze biletlerini Koç Ailem üyelerine yapılan indirim ile satın alma hakkınız bulunmaktadır.

Sakıp Sabancı Müzesi

Kartınızın geçerlilik süresi içerisinde indirimli bilet fiyatı ödeyerek ziyaret edebilir, tasarım mağazasında ise %10 indirim hakkınızı kullanabilirsiniz.

santralistanbul

Müzekart+’nın geçerlilik süresi içerisinde santralistanbul’u bir kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Santralistanbul bünyesinde yer alan müze mağazası santraldükkan’da, Tamirane’nin yeme-içme hizmetlerinde ve santralistanbul’un ilan ettiği yayınlarda %10 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Türvak Türker İnanoğlu Vakfı Sinema – Tiyatro Müzesi

Ziyaret için satın alacağınız tam bilet üzerinden ve CineTele Cafe’de yapacağınız harcamalarda %20 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Ve daha neler neler…

Balat Kültür Evi

Balat Kültür Evi’nin kafesinde %10 indiriminizle keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Bilkent Kültür Girişimi (BKG) Müze Mağazaları ve Kafeleri

“Müze’nin Kahvesi” ve “Müze Mağazaları”nda yapacağınız alışverişlerde %10 indirim hakkınız bulunmaktadır.

CerModern

Kartınızın geçerlilik süresi içerisinde CerModern bünyesinde yer alan mağazada %10 indirim, kafesindeki yiyecek ve içecek hizmetlerinde ise %5 indirim hakkınız bulunmaktadır.

City Windows Bosphorus Sightseeing Tour

Müzekart+ sahipleri kartın geçerlilik süresi dahilinde %20 indirim hakkına sahiptir.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Müzekart+ sahiplerinin kartın geçerlilik süresi dahilinde her ziyaretlerinde giriş bilet fiyatları; yetişkinler için 12,5 TL , 5-17 yaş aralığındaki bireyler için de 7,5 TL dir.

Geleneksel El Sanatları (GES) Mağazaları

Ülke çapında yer alan mağazalarında kitaplarını %35; diğer ürünlerini ise %15 indirimle satın alabilirisiniz.

İstanbul Akvaryum

Ziyaret için satın alacağınız bireysel bilet üzerinden %20, İstanbul Akvaryum bünyesinde yer alan restoran ve kafelerde ise %15 indirim hakkınız bulunmaktadır.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müze Dükkanı

Müze Dükkanı’nda yapacağınız alışverişlerde %10 indirim hakkınız bulunmaktadır.

İstanbul Sightseeing Tours By Plan Tours

Müzekart+ sahipleri kartın geçerlilik süresi dahilinde %20 indirim hakkına sahiptir.

Jurassic Land

Müzekart+’nın geçerlilik süresi içerisinde ziyaret için satın alacağınız münferit giriş bilet fiyatları üzerinden %20 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Kız Kulesi

Müzekart+’nın geçerlilik süresi içerisinde ziyaret için satın alacağınız tam bilet fiyatı üzerinden %25; restoranda ise brunch/ öğle/ akşam yemeği hizmetlerinde %20 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Sapphire Seyir Terası

Kartınızın geçerlilik süresi içerisinde ziyaret için satın alacağınız tam bilet üzerinden %20, seyir terasında yer alan Fotoğraf Köşesi, Vista Cafe ve Sapphire Shop’ta %10 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Torium Snowpark, 5D Fun Time, Play Bowling – bowling oyunu, Lazer Arena, Starpark girişi

Torium Snowpark’ı %20 indirimle ziyaret edebilirsiniz.
TORIUM’da bulunan diğer avantajlarınız: 5D Fun Time, Play Bowling – bowling oyunu, Lazer Arena, Starpark girişi.
*İndirim oranları ve indirim veren firmalar değişiklik gösterebileceğinden, lütfen bilet almadan önce PGM’den telefonla bilgi alınız.

Turing El Sanatları Çarşısı ve Yayınları

Müzekart+’nın geçerlilik süresi içerisinde El Sanatları Çarşısı’ndaki ürünler üzerinden %15, kurumun neşriyatı yayınlar üzerinden ise %20 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Turkuazoo Akvaryum

Kartınızın geçerlilik süresi içerisinde ziyaret için satın alacağınız tam bilet fiyatı üzerinden %20, hediyelik eşya mağazasından ise %15 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Anzer dedi ki:

    Müze kart büyük kolaylık. Artık bazı bankaların kredi kartlarına da müze kart özelliği getirildi. Bu kartkarla peşin para ödemeden, kuyruklarda beklemeden rahatça müzelere giriş yapılıyor.

    Müzekart edinmek isteyenlerin ise fotoğraflı bir kimlik belgesiyle müzekart satış noktalarına başvurması veya internet üzerinden kartını sipariş etmek üzere http://www.muze.gov.tr ve http://www.muzekart.com adresindeki web sitesini ziyaret etmesi yeterli oluyor.

    Ayrıca özel müzelerle kültürel ve turistik mekanlara girişlerde değişen oranlarda indirim sağlayan kart, bu kurumların kafelerinde ve hediyelik eşya dükkanlarında da çeşitli fiyat avantajları sunuyor.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.